piątek, 22 marca 2013

Pani Gadżet- pilot do lustrzanki

Uwielbiam wszelkie rzeczy, które potrafią znacznie "ułatwić nam życie" :)

Z pewnością zdarza się Wam robić zdjęcia na bloga, które wymagają po prostu pomocy drugiej osoby.  Np zdjęcie Waszych włosów z tyłu- nie ukrywajmy jest to nie lada wyczyn. Oczywiście można użyć samowyzwalacza, ale uwierzcie, że pilot jest znacznie wygodniejszy.





Na wstępie powiem, że nie orientuję się jak jest z pilotami do innych aparatów. Musicie też sprawdzić, czy Wasz sprzęt ma odpowiednią funkcję (ja posiadam Nikon d3000)
Na allegro macie podział pilotów wg marek:
Canon
Nikon
Pozostałe
Sony
Olympus

Mój pasuje do różnych modeli aparatów Nikon. Ceny są różne.. od 8 zł, nawet do 36 zł (mowa o tym, który pokazuję).
Nie jest to żaden oryginalny produkt więc nie przepłacajcie jeśli dany model widzicie w różnych cenach. Ja wybieram najtańszy jaki jest dostępny :)






Naciśnięcie przycisku na pilocie działa identycznie jak pełne naciśnięcie spustu migawki na korpusie aparatu.



Jego zasięg to ok 6 m.

Napstrykacie wiele zdjęć zanim straci on "żywotność". Kiedy tak się stanie to nie kupujcie do niego nowej baterii, która kosztuje ok 4zł, ponieważ nie opłaca się to- pilot raczej nie będzie już działał (on chyba po prostu ileś tam zdjęć może zrobić i koniec). Najlepiej jest zamówić nowy egzemplarz, którego cena niewiele jest większa niż cena baterii.




Bardzo przydatna rzecz jeśli chcecie zrobić zdjęcie samej siebie, ze swoim partnerem, rodzinną fotografię itd.
Minimalizuje też drania podczas fotografowania, ponieważ nie masz bezpośrednio kontaktu z aparatem (nic nim nie poruszasz :P).
Wybaczcie, że tłumacze Wam to wszystko tak na chłopski rozum, ale nie potrafię używać wszelkich tych technicznych wyrażeń, po za tym strasznie jestem wymęczona więc moje zdania nie do końca mogą być zrozumiałe :) Jeśli macie jakieś pytania to piszcie.

Czy zaczął się Wam już weekend? :) Macie jakieś plany?
Pogoda nie nastraja pozytywnie. U mnie za oknem grudzień :P



Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...