wtorek, 30 grudnia 2014

Wtorek z Yankee Candle- wosk Soft Blanket


Byłam ogromnie ciekawa zapachu tego wosku. Wiem, że niektórzy go uwielbiają, a niektórych dusi i mdli. W każdym razie to chyba jedna z najpopularniejszych kompozycji YC.


Wosk Yanke Candle SOFT BLANKET od Goodies.pl jest z rześkiej linii zapachowej. Zdziwiło mnie to, ponieważ spodziewałabym się po nim słodkości, pudrowości. Natomiast wyczuwalne aromaty wg producenta to cytrusy, wanilia i bursztyn. Z chęcią wywaliłabym te cytrusy, ponieważ w tym przypadku moim zdaniem psują wszystko ;)


Można powiedzieć, że zapach jest troszkę podobny do mojego ukochanego baby powder. A najbardziej jeszcze w opakowaniu czuć tą pudrową woń. Po odpaleniu owszem jest słodki i przyjemny, ale nie trwa to długo. Nuty cytrusowe dają o sobie znać, tworząc ostry, wyraźny akcent, który wręcz agresywnie dominuje nad ciepłem i przytulnością wanilii i bursztynu. I uwaga nie jest to zapach cytrynki :) Nie kojarzy mi się z obrazkiem z opakowania. Przypomina jakieś perfumy, ale mam problem żeby jednoznacznie stwierdzić: damskie czy męskie.

Naczytałam się, że jest bardzo intensywny. Owszem, ale uważam, że -choć głupio to zabrzmi- w jego intensywności brakuje delikatności i lekkości. 

Zapach sam w sobie ładny, ale ponieważ nastawiałam się na coś innego (sugerując się opakowaniem) troszkę się rozczarowałam.


Zostały mi jeszcze do przetestowania dwa woski. Ponieważ mam ochotę na więcej napiszcie mi w komentarzu, który zapach polecacie :)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...