poniedziałek, 7 maja 2012

Joanny Ultra Color System- odżywka nadająca platynowy odcień.

W ramach współpracy z portalem Uroda i Zdrowie wybrałam sobie do przetestowania odżywkę z Joanny, która ma eliminować żółtawy odcień włosów i nadawać platynowy.
Miałam już "fioletowy" szampon z tej serii i dobrze go wspominam.

OCENIAM PRODUKT JAKO..
Naturalnie  mam ciemne blond włosy. Farbuję je farbą Joanna Naturia- Szlachetna Perła.
Przetestowałam odżywkę na włosach:
 kiedy kolor po farbowaniu się trochę sprał i miałam paru centymetrowe odrosty
 oraz
kiedy miałam już pofarbowane włosy, ale krócej trzymałam farbę więc nie wyszły platynowe.


JOANNA, ULTRA COLOR SYSTEM, ODŻYWKA

Włosy blond, rozjaśniane i siwe

Nadaje platynowy odcień

Kondycjonuje włosy i eliminuje ich żółtawy odcień

Do systematycznego stosowania


KONSYSTENCJA/KOLOR/ZAPACH
Konsystencja normalnej odżywki do włosów. Jej kolor to taki hmm intensywny niebieski/kobaltowy. Zapach przypomina mi zapach farby do włosów, ale wg. mnie nie jest bardzo drażniący.

STOSOWANIE
Sposób użycia: niewielką ilość produktu równomiernie rozprowadzić na umytych, lekko osuszonych ręcznikiem włosach. Pozostawić na 2-5 minut, a następnie obficie spłukać.
Po użyciu dokładnie umyć ręce, ponieważ kosmetyk może pozostawić na dłoniach niebieski film.
Dopiero podczas robienia zdjęć zauważyłam, że ja nierównomiernie rozprowadzam odżywkę. Jednak nigdy sobie przez to krzywdy nie zrobiłam :)


EFEKTY/REZULTAT
Pamiętajcie, że nie jest to farba do włosów. Uważam, że włosy nie zmieniają odcienia, ale nabierają platynowego blasku. Oczywiście bardziej "chwycą" włosy, które są mocniej rozjaśnione (u mnie te z przodu). Odżywkę trzymam ok 3 minuty i nie było u mnie efektu niebieskich włosów. Ręcę również domywałam. Należy pamiętać też o umyciu wanny :) (prysznicem schodzi elegancko).

Odnoszę wrażenie, że szampon lepiej się sprawdzał. Dowiedziałam się jednak, że najlepsze efekty są jeśli się stosuje szampon plus odżywka. Myślę, że taki kosmetyk może być bardzo przydatny w momencie, kiedy kolor już schodzi.Nie robiłam zdjęć porównawczych, ponieważ w zależności od światła odcień włosów wychodził a to jaśniejszy, a to ciemniejszy. A bardzo ciężko jest uchwycić idealnie światło i kolor w odstępie czasowym (mycie i wysuszenie włosów).


PODSUMOWANIE
Uważam, że produkt jest dobry. Efekt eliminacji żółtego odcienia nie jest mocny, ale włosy nabierają platynowego blasku. Za odżywkę zapłacicie ok 7zł.
Podczas stosowania tego kosmetyku nie zauważyłam, aby włosy były bardziej zniszczone. Są miękkie i dobrze się rozczesują. Jesli chodzi o mnie to na codzień chciałabym stosować bardziej pielęgnacyjne i odżywcze preparaty do włosów, natomiast w momencie kiedy włosy będą wołać o kolejne farbowanie sięgnę po odżywkę z Joanny i być może dokupię szampon :)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...