wtorek, 25 września 2012

Nieudana próba uzyskania efektu push up na włosach. Maseczka z drożdży, z kilkoma kroplami oleju laurowego na porost włosów.


Pod jednym z postów Anwen, nawiązała się dyskusja moja z moimi "włosowymi siostrami".  Jedna z nich napisała o drożdżach pomagających w uzyskaniu push up. Spróbowałam.. :)Przepis nieco sobie urozmaiciłam o kilka kropel oleju laurowego, który ma działać na porost włosów.

Składniki:
Drożdże (pół opakowania)
2 krople oleju laurowego
Woda (może być hydrolat)

Miseczka
Szpatułka do mieszania (łyżeczka)

Ponieważ mieszankę nakładałam tylko na skórę głowy i włosy przy nasadzie, użyłam połowę drożdży.Drożdże rozpuściłam w wodzie (nie nalewajcie jej dużo) i mieszałam aż do uzyskania konsystencji masy. Dodałam ok 2 krople oleju laurowego.


Mieszankę nałożyłam na mokre włosy przy nasadzie i skórę głowy. Nie ukrywam- śmierdziało to strasznie! :P Potrzymałam kilka minut, zmyłam wodą. Umyłam włosy odżywką i szamponem.


Efekt push up? BRAK :D No cóż.. można się było tego spodziewać ;) Może za krótko trzymałam? Trzeba poeksperymentować.

W każdym bądź razie moje włosy po drożdżach były bardzo miłe w dotyku, mięciutkie, gładkie. Dlatego mieszankę mam zamiar stosować raz w tygodniu, zwłaszcza ze względu na działanie oleju laurowego.Macie jakieś sprawdzone metody na uzyskanie efektu push up na włosach?
Jak patrzę na zdjęcia Anny z bloga http://annaaaanna.blogspot.com (na którego niedawno trafiłam) to mnie skręca z zazdrości :P

Można się zakochać w tych włosach!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...