piątek, 23 grudnia 2016

Płatki owsiane- tani i dobry naturalny kosmetyk. Sposób na odżywioną i nawilżoną skórę po kąpieli bez uczucia tłustości, lepkości + inne zastosowania w codziennej pielęgnacji skóry


Czasami tak się zastanawiam ile jeszcze moja kuchnia skrywa kosmetycznych skarbów. Nigdy nie była ze mnie wielka zwolenniczka naturalnej pielęgnacji. Nie zwracałam większej uwagi na składniki kosmetyków itd. Jednak z całą pewnością nie byłam też przeciwniczką takiej idei- o co to to nie. Tym bardziej skoro drogeryjne kosmetyki zawodzą to siłą rzeczy szukamy innych rozwiązań. Tak było w przypadku mojej córki, która ma atopową skórę. U nas duży problem jest z wodą, która jest twarda i wysusza skórę. Sama to odczuwam, a co dopiero dziecko z taką przypadłością. Dodatkowo w takim przypadku kąpiele powinny być krótkie, co jeśli chodzi o Zosie jest mało realne, ponieważ uwielbia zabawy w wodzie. Zauważyłam jednak, że szczególnie po kąpieli skóra jest podrażniona, wysuszona. A kiedy kolejny żel do mycia za 40 zł okazał się delikatnie mówiąc bublem szukałam innego rozwiązania. Natknęłam się na artykuł o kąpieli alergika (www.mojealergie.pl), w którym jest mowa o płatkach owsianych. Poszperałam dalej i czytałam o ich dobrych właściwościach pielęgnacyjnych- i tak zaczęła się nasza przygoda. 

Płatki owsiane okazały się tanim i dobrym, naturalnym kosmetykiem. Niezwykle wielofunkcyjnym- możliwości ich zastosowania są ogromne. Są bardzo dobrze dostępne. Można je kupić chyba w każdym sklepie spożywczym, ale najlepiej zaglądnąć do naszej kuchni, bo prawdopodobnie tam są :)



Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...