poniedziałek, 2 marca 2015

Help! Jakie ćwiczenia dla kobiet po ciąży, po porodzie. Rozstęp, rozejście mięśni brzucha.


Taaaadaaaamm- przedstawiam Wam moją słodką Zosie :)

Jak wiecie, albo i nie- mam dwie córeczki. Moje ciało po pierwszej ciąży dość szybko, samo wróciło w miarę do formy. O ja naiwna liczyłam, że tak samo będzie po drugiej. Ani poród, ani dochodzenie do siebie po, ani ciało ani milion innych rzeczy nie było takich samych jak za pierwszym razem.

W miarę siebie akceptuję, godzę się z niedoskonałościami, mam kochającego mężczyznę, dla którego jestem naj naj najpiekniejsza na świecie, ale wiecie.. w tym roku jadę nad morze :D i rozumiecie muszę publicznie wskoczyć w strój kąpielowy. I jak wiecie- przy dwójce dzieci nie będę leżeć plackiem na plaży (chociaż mam taki plan, ale te diablice mi go pewnie pokrzyżują) i jak sobie pomyślę, że będzie mi się wszystko trzęsło, a jak usiądę i będę musiała przestać wciągać brzuch i pojawią się wałeczki to.. same wiecie..

Wiem, wiem.. nie jest tak źle. Wiem, jestem szczupła itd, ale uwierzcie nosząc rozmiar xs/s nie chcę mieć flaka na brzuchu. A daję słowo- tutaj nie wygląda to najlepiej :( i o ile po pierwszej ciąży coś tam sobie ponarzekałam to teraz z perspektywy czasu, po drugim porodzie myślę, że- wtedy było git!
Dlatego kochane moje, zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc, żebyście mi doradziły. Nie jestem ekspertem z tej dziedziny. Właściwie mam dosyć małe pojęcie o wszelkich ćwiczeniach, byciu fit itd. Był czas kiedy zaznajomiłam się z Ewą Chodakowską, ale szybko skończyłyśmy tą "znajomość" ;)
Wbrew pozorom mało jest informacji na necie o ćwiczeniach dla kobiet po ciąży, po porodzie (raczej są to informacje skupiające się na tym co kobieta po okresie połogu może wykonywać itd). Ja sama z terminem "rozstęp mięśni brzucha" (rozejście się mięśni brzucha) spotkałam się niedawno. A to dosyć logiczne jest i wygląda tak:

źródło: klik

Jak to rozpoznać?
"Należy położyć się na plecach na płaskim podłożu, nogi ugiąć w kolanach (stopy na ziemi). Następnie trzeba położyć palce jednej z dłoni na brzuchu (palce mają być skierowane do dołu), w jego środkowej linii tuż nad pępkiem i delikatnie nacisnąć. Kolejnym krokiem jest uniesienie barków i głowy nad podłoże przy jednoczesnym napięciu mięśni brzucha. Z rozejściem mięśni prostych brzucha mamy do czynienia jeśli co najmniej 3 palce zagłębiają się, a po bokach można wyczuć napięte mięśnie - czuć więc rozluźnioną kresę białą."

Zrobiłam i wyczuwam przerwę.


Co najlepsze przy takim rozejściu mięśni nie powinno się wykonywać standardowych ćwiczeń na brzuch, podnosić ciężarów (toż to nierealne! Na co dzień noszę Zosię, która już swoje waży), wykonywać wszelkich ruchów, które wypychają brzuch do przodu, wykonywać skośnych brzuszków. Wszystko to może pogorszyć rozstęp.. Wiem, że wiele z Was prowadzi zdrowy tryb życia, interesuje się tą tematyką. Może więc coś podpowiecie? Ciężko mi się opierać tylko na nielicznych artykułach z internetu, które jak wiecie nie raz zawierają takie bujdy, że szok.

A może niepotrzebnie zawracam sobie głowę całym tym rozstępem mięśni i powinnam zacząć wykonywać jakieś dowolne ćwiczenia?Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...