niedziela, 16 grudnia 2012

Niedziela z FlosLek. Emoleum- Olejek myjący 2w1, Emo-Oleum do kąpieli, Lipidowy balsam + przypominam o rozdaniu.


EMOLEUM- PIELĘGNACJA SKÓRY SUCHEJ, BARDZO SUCHEJ I ATOPOWEJ

Moja skóra do takiej należy. Wymaga stałego, systematycznego nawilżenia. Łatwo u mnie o wysuszenie, podrażnienie przez czynniki zewnętrzne. 

Dzisiaj będzie o trzej kosmetykach z serii EMOLEUM.1. Olejek myjący 2 w 1
2. Emo-oleum do kąpieli
3. Lipidowy balsam

EMOLEUM, OLEJEK MYJĄCY 2 w 1

Zastosowanie: mycie i codzienna pielęgnacja bardzo suchej, szorstkiej skóry z tendencją do atopii. Polecany także dla osób ze skłonnością do nadmiernego złuszczania się naskórka. Doskonały pod prysznic. Preparat nie zawiera mydła.


MOJA OPINIA
Produkt ma konsystencję bardziej wodnistej oliwki do ciała, delikatny zapach. Producent zaleca niewielką ilość olejku nanieść na wilgotną skórę, bądź spienić na dłoni z dodatkiem wody.
Uwielbiam tego typu produkty, kiedy to już podczas kąpieli mogę skórę nawilżyć. 
Wiem, że niektórzy odnoszą wrażenie, że taki olejek może kiepsko oczyszczać, jednak ja gwarantuję, że skóra jest czysta :) Oprócz tego fajnie nawilżona i otula ją delikatny film ochronny, który jest nawet po wysuszeniu skóry.  I bynajmniej nie jest to efekt lepienia, klejenia się.  
Produkt jest wydajny, zawiera oleje roślinne i emolienty. Bardzo go lubię.
EMOLEUM, EMO-OLEUM DO KĄPIELI

Zastosowanie: do kąpieli skóry suchej, bardzo suchej, wrażliwej, odwodnionej, swędzącej z tendencją do atopii. Myje i natłuszcza skórę, przeciwdziała swędzeniu. Nie zawiera mydła.
MOJA OPINIA
Czasem zdarzają mi się dni, kiedy nie mam czasu/siły na balsamowanie się. Wówczas do wody zawsze dodawałam parę kropel oliwki/oliwy itp. Teraz miałam okazję przetestować płyn do kąpieli, który delikatnie myje oraz nawilża. Zmniejsza uczucie napięcia i szorstkości, zapobiega pękaniu, wysuszaniu i łuszczeniu się naskórka. 
Wszystkie obietnice producenta są spełnione. Jednak produkt wg mnie ma jedną "małą" wadę. Producent pisze, aby do wypełnionej wodą wanny dodać ok 30-50ml emulsji. Pojemność produktu to 200ml, czyli płynu starczy na ok 4-7 kąpieli, a jego cena to ok 32zł. Osobiście trochę mi się to nie kalkuluje. Jednak produkt sam w sobie jest świetny, więc jakby fundować sobie taką kąpiel raz w tygodniu to śmiało mogę go kupić drugi raz.EMOLEUM, LIPIDOWY BALSAM
Zastosowanie: codzienna pielęgnacja wrażliwej, suchej i bardzo suchej skóry z tendencją do atopii. 

MOJA OPINIA
Jego konsystencję określiłabym jako półtłustą. Dobrze się rozprowadza, nie smuży na biało.
 Pozostawia delikatny film na skórze przez pierwsze minuty, potem wchłania się całkowicie. Osobiście wolałabym gdyby efekt tego filmu na skórze trwał dłużej.

Zawiera kompleks lipidów OMEGA 2%, prebiotyk 2%, mocznik 1%.
Często smarowałam nim dłonie w ciągu dnia. Jest wydajny. 

Odpowiednio nawilża. Po jego użyciu skóra jest miękka i gładka.
Przez cały okres stosowania tego balsamu nie skarżyłam się na uczucie suchości, napięcia i szorstkości. 


PODSUMOWANIE 
Uważam, że cała seria Emoleum jest warta przetestowania.
Producent spełnia swoje obietnice. 
Przetestowałam wiele produktów do skóry suchej, jak i atopowej (moja córka ma ATZ) i mam już pewne rozeznanie w tym temacie :) -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PRZYPOMINAM O ROZDANIU

Do jutra (do północy) możecie zgłaszać się po mały zestaw kosmetyków FlosLek. 
We wtorek 18.12 wylosuję osobę, która go dostanie :)


Wystarczy  w komentarzu wyrazić chęć przetestowania tych produktów (pod obojętnie którym postem z tej serii)
Przy czym pamiętajcie, że całościowo nie jest to post o rozdaniu więc zachęcam do przeczytania recenzji i wyrażenia swojej opinii :)
Za tydzień, w niedzielę zapraszam na post o dwóch kremach ochronnych z serii WINTER CARE FlosLek, gdzie będziecie miały okazję wygrać Bio-ochronny krem zimowy :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...